Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude. (Einstein Albert)

Říjen 2012

3x DÝNĚ HOKAIDO- 1. Dýňový koláč

28. října 2012 v 12:29 | Celestina |  Zdraví a chutě ze zahrádky
Dýně Hokaido je severo-japonská odrůda, kde je známá jako "čínská dýně." Existují dva druhy dýně Hokaido. Jeden má tmavě oranžovou barvu a druhý má slupku světle zelenou. Plody jsou kulovitého tvaru a pocházejí původně z japonského ostrova Hokkaidó, kde rostou ve vulkanické půdě. Tyto dýně jsou bohaté na živiny a minerální látky.
100 g dýně Hokaido má tyto nutriční hodnoty: kalorie: 37, sacharidy: 8,8 g; tuk: 0.23 g, voda: 88,72; protein: 8,8 g; vláknina: 1,6 g. Dýně je bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, vitamíny A, B a C. Čím více je dýně více oranžová, tím vyšší je v ní obsah vitaminu A.
Při nákupu dýně Hokaido si dobře vybírejte. Zralá dýně by měla být pevná a sytě zbarvená, slupka by měla být tvrdá a hladká. Nedozrálé dýně nemají chuť, příliš staré dýně jsou moc vláknité a bledé.

Dýňový koláč28.říjen.....

28. října 2012 v 11:55 | Celestina |  Grafomanka obecná


Mám to blbý :)

20. října 2012 v 9:58 | Celestina |  Od larvičky po motýla
Nevím, jak je to jinde, ale v Brně děti chodí domů ze školky buď po "O" nebo po "SPA". Znamená to po Obědě nebo až po SPAní. Samozřejmě první varianta je mnohem vítanější, hlavně u tříletých drobečků, kteří školku a urvání od maminky berou jako nejhorší zlo. :)

"A já du dneška po O, pšijde plo mě babička Maluška. " Hlásá hned ráno ve dveřích maličký blonďáček a pusinku má od ucha k uchu.
"Tak to je prima, to se budeme na babičku Marušku moc těšit, viď?" Odpovídám.
"A ty deš taky po O nebo až po SPA?" Táže se s velmi vážným výrazem.
"Já chodím jenom po SPA." Směju se.
"Hmm, tak to máš teda blbý.To šeš chudinka."

Jo. Já vím. Smějící se