Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude. (Einstein Albert)

Únor 2013

Modrobílá romance

28. února 2013 v 17:28 | Celestina |  A když to nepude přišit, přitluču to hřebíkem...
Finiš...Ještě zbývá dolepit dva metry těsnění kolem vany, koupit a přidělat držák na sprchu, něco na ručníky, poličku na kartáčky, koš na prádlo, spravit světlo, utáhnout zásuvku, naskládat věci, doladit kytičky a dekorace.
Jsem ráda, že je to za mnou. Snad bude všechno fungovat jak má a chvíli to vydrží.

Moc, moc děkuju svým pomocníkům: především Kryštůfkovi, že se mnou vydržel to strašné nepohodlí a pomáhal každý den, Věrce, že mi dodávala duševní sílu, byla vždy po ruce a půjčila mi ortézu na oteklé zápěstí Mrkající, Bohdanovi, bez kterého bych domů nedopravila ani kousek z toho všeho potřebného, Adamovi za otlučení kachliček a spárování, elektrikářům Honzovi a Jirkovi, bezvadným instalatérům a šikulkům z firmy MOTeC, a všem, kteří mě podpořili a nekritizovali nahlas mé amatérské tvoření. Díky.


Další kus práce je za námi...

24. února 2013 v 14:56 | Celestina |  A když to nepude přišit, přitluču to hřebíkem...
Spárování, tmel, první lepení, natírání a malování.....
A takto už to nikdy nebude...

19. února 2013 v 16:00 | Celestina |  A když to nepude přišit, přitluču to hřebíkem...
V uplynulých dnech se bývalá koupelna proměnila v odpornou kukaň a moji novou noční můru. Momentálně už je tento pohled naštěstí minulostí. Po mnoha hodinách titěrné a dost namáhavé práce se mi podařilo všechny stěny očistit od lepidla, vydrhnout dočista a odplísnit. Spáry jsou zčásti zasilikonované, elektrikář namontoval nový ventilátor, páni instalatéři nastoupili plni sil a mě začala fáze, na kterou jsem se celou dobu těšila. :)
Ale víc zase až příště.


a je to zase tady...

8. února 2013 v 19:43 | Celestina |  A když to nepude přišit, přitluču to hřebíkem...
Dlouho se u nás doma nic nezměnilo. Jako tradičně v zimě, když mě chytá depka a začínám pakovatět, mívám spouštěč demoličně-renovační mimořádně citlivý. A tak jsem jedno lednové sobotní ráno vstala, vyčistila si zuby a orvala všechny poličky, závěsy a dekorace. Šroubovákem jsem potom, s pocitem maximálního uspokojení, oddlabala několik plesnivých kachliček kolem vany. Nevinný