Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude. (Einstein Albert)

A když to nepude přišit, přitluču to hřebíkem...

Pro maminku (a pro kočky)

8. července 2015 v 10:59 | Celestina
Adam mi dal dárek. Krásný. Zrealizoval a zaplatil mi renovaci obyváku, místa, kde strávím nejvíc času, spím a hlavně trpím alergií. A protože díky jeho pracovnímu nájezdu prachu zatraceně ubylo, cítím se výrazněji líp a moc, moc mu děkuji. Ale nebydlím tady sama, takže jsme udělali i něco pro radost kočičkám....


Letošní budování

3. března 2014 v 17:00 | Celestina
Každý rok v zimě trpím. Nemůžu se odstěhovat na jih, tak stěhuju příbytek. Letos padl los na Vojtův pokoj :))

téměř kolumbovské poznatky

7. března 2013 v 22:51 | Celestina
Tak jsem se zase spoustu věcí naučila. Jistě, odborník je zná a možná by mi je i řekl, kdybych se zeptala. Kdybych věděla předem, nač se ptát. Ale jsem tvrdohlavec a tak se učím vlastními pokusy.

O některé kousky mé "koupelnové ameriky" se ráda podělím:

1) smalt z kůže NEJDE umýt. Mysle-li jste si to kdy o vteřinovém lepidle věřte, že smalt je mnohem trvanlivější.
2) na silikon nechytá krycí barva
3) lak chytá na všechno a krásně lepí vlasy ke stěně, když se snažíte vecpat do nějaké milimetrové mezery a vytřít ji štětcem.
4) NIKDY nevěřte, že to velmi drahé lepidlo, které vám vnutí jako to jediné a pravé na těsnění bude fungovat. Nebude. Popaple všechno, nepůjde odškrábat, ale těsnění nepřilepí. Skončíte u vteřinového, tubička za 7 Kč.
5) jediná kachlička, kterou byste potřebovali odtrhnout nenásilně a pokud možno bez narušení podkladu bude držet. Překoná všechny vaše mírumilovné snahy a po čase ji radostně umlátíte majzlíkem klidně i s kusem chodby.
6) NEVĚŘTE, že ten křížový přepínač, který vám prodavač elektro vyhledá v regálech elektro JE křížový přepínač. NENÍ. Zjistíte to s elektrikářem v neděli před obědem, když budete mít odpojenou elektřinu v celém bytě a minimální chuť vyrazit někam do města sehnat pravý křížový přepínač.
7) v hobbymarketu vyhledávajte podle intuice prodavače, kteří mají alespoň trochu tušení, co prodávají. Ti ostatní vám budou akorát zdlouhavě předčítat štítky pod jednotlivým zbožím a mizerně skrývat vlastní údiv nad tím, co všechno tam safriš mají. Jediné co se jim povede bude zvýšení pocitu, že jste blbec.
8) kočky a psi pouští chlupy tak, abyste je museli z nové malby vyšťárat šroubovákem a pak pracně zapaplávat rýhu.
9) dítko vyzkouší, jestli to ještě lepí, přestože mu říkáte, ať na to FAKT nehrabe. Jeho otisk a kus DNA bude věčnou památkou na novém obkladu.
9) nehty nebudou to jediné co nové koupelně obětujete....
10) když zbývá už jen opatrně nasadit kryt světýlka pod stropem, přestane fungovat. Problém nebude v žárovce, ale v nějakém drátečku, ke kterému se dostanete pouze za použití hrubé síly....a můžete začít nanovo....
11) nakonec to ale za to rozčilování stojí.........................fakt. Úžasný

Šikulka

7. března 2013 v 19:36 | Celestina
nejdřív Kryštůfek motal a sukoval....

detaily...1.část

2. března 2013 v 20:44 | Celestina

Modrobílá romance

28. února 2013 v 17:28 | Celestina
Finiš...Ještě zbývá dolepit dva metry těsnění kolem vany, koupit a přidělat držák na sprchu, něco na ručníky, poličku na kartáčky, koš na prádlo, spravit světlo, utáhnout zásuvku, naskládat věci, doladit kytičky a dekorace.
Jsem ráda, že je to za mnou. Snad bude všechno fungovat jak má a chvíli to vydrží.

Moc, moc děkuju svým pomocníkům: především Kryštůfkovi, že se mnou vydržel to strašné nepohodlí a pomáhal každý den, Věrce, že mi dodávala duševní sílu, byla vždy po ruce a půjčila mi ortézu na oteklé zápěstí Mrkající, Bohdanovi, bez kterého bych domů nedopravila ani kousek z toho všeho potřebného, Adamovi za otlučení kachliček a spárování, elektrikářům Honzovi a Jirkovi, bezvadným instalatérům a šikulkům z firmy MOTeC, a všem, kteří mě podpořili a nekritizovali nahlas mé amatérské tvoření. Díky.

Další kus práce je za námi...

24. února 2013 v 14:56 | Celestina
Spárování, tmel, první lepení, natírání a malování.....

A takto už to nikdy nebude...

19. února 2013 v 16:00 | Celestina
V uplynulých dnech se bývalá koupelna proměnila v odpornou kukaň a moji novou noční můru. Momentálně už je tento pohled naštěstí minulostí. Po mnoha hodinách titěrné a dost namáhavé práce se mi podařilo všechny stěny očistit od lepidla, vydrhnout dočista a odplísnit. Spáry jsou zčásti zasilikonované, elektrikář namontoval nový ventilátor, páni instalatéři nastoupili plni sil a mě začala fáze, na kterou jsem se celou dobu těšila. :)
Ale víc zase až příště.

a je to zase tady...

8. února 2013 v 19:43 | Celestina
Dlouho se u nás doma nic nezměnilo. Jako tradičně v zimě, když mě chytá depka a začínám pakovatět, mívám spouštěč demoličně-renovační mimořádně citlivý. A tak jsem jedno lednové sobotní ráno vstala, vyčistila si zuby a orvala všechny poličky, závěsy a dekorace. Šroubovákem jsem potom, s pocitem maximálního uspokojení, oddlabala několik plesnivých kachliček kolem vany. Nevinný

konec Jírovce maďala... + novinka

15. června 2012 v 22:42 | Celestina
Zahrada naší školky je plná stromů. Bohužel se o ně spoustu let nikdo nijak extra nestaral a proto jsme udělali preventivní prohlídku a určili léčbu. Většině byl upraven sestřih v nižších partiích, některým se pročísla koruna a bohužel jsme konstatovali nevyléčitelnou chorobu u vzrostlého kaštanu. Kdyby si rostl někde mimo civilizaci, mohl by asi ještě nějaký ten pátek žít. Jenže roste v zahradě plné malých dětí a protože mu už od hniloby kmene praskla tlaková vidlice, stal se velmi nebezpečným.

Škrábadlo (foto)

16. ledna 2011 v 18:52 | Celestina

A je to zase tady. Pár let byl klid, a teď znovu. Že nevíte co? Moje touha někoho vzít pod křídla, opečovávat, piplat, hýčkat....(Je to úchylka, já vím. No a co).
Chytlo mě to už před pár měsíci a v období kolem Vánoc už bylo moje nutkání tak silné, že bych si domů vzala snad i bezdomovce. 
Po Novém roce jsem se rozhodla definitivně si ujasnit, co doopravdy chci.
A nebylo to tak těžké.....
škrábadlo

Kolaudace (foto)

22. prosince 2010 v 14:23 | Celestina

A je to. Zbývá doladit kytičky, v lednu pak připevnit zrcadla a poličku nad stolek a doufat, že pokojík bude plnit svůj účel. Například, že v něm synek bude spát.
pokojíček

Pokojíček....další krůček

17. prosince 2010 v 20:24 | Celestina

Copak nám to tady ten Vojta vrtá??
vyvrtal...

Náš předvánoční antiúklid

17. prosince 2010 v 13:17 | Celestina
V rámci zimní psychoterapie jsem se rozhodla vyslyšet rady:
"občas udělej pravý opak toho, co bys normálně udělala". 
A tak jsem doma vytvořila toto:
chaos

Krmítka pro ptáčky (foto)

11. ledna 2010 v 6:00 | Celestina
O víkendu jsme byli pilní. Prohrabali jsme spíž a nachystali krmení ptáčkům....

S čerty nejsou žerty ! (foto)

26. listopadu 2009 v 12:08 | Celestina
Tak se jmenuje soutěž právě probíhající v naší školce.
Úkolem je vyrobit doma čertisko a dopravit ho 2. prosince do školky, kde ho ohodnotí nezávislá komise složená z OPRAVDICKÉHO Mikuláše s anděli a čerty.

Chystáme si výzdobu...

20. listopadu 2009 v 9:00 | Celestina
Pomalu se připravujeme na adventní výzdobu i Mikuláše....

Zazimovali jsme se ... (foto)

11. října 2009 v 9:20 | Celestina
..jako broučci pana Karafiáta.
Protože začalo období pošmourné, studené, rozfoukané, vlhké, blátivé a nevlídné, zavoněla u nás skořice v buchtách plných sladkých jablek, přítmí rozjasnily svíčky a aby pohodička bylo dokonalá, rozhodla jsem se zateplit nejčastější místo našeho odpočinku - pohovku.

Když mě chytne stěhovavá.... (foto)

17. července 2009 v 23:09 | Celestina
V únoru letošního roku jsem neměla práci, a protože mi lenošení nesvědčí a protože ráda měním svoje hnízdo, rozhodla jsem se pro "drobnou" renovaci. Kluci byli bezva a pomáhali (neměli totiž měsíc kde spát a jíst...), na menší akce se připojovali i jiní "dobrovolní otroci", kterýmžto ještě jednou ze srdce děkuji a sebe neskromně chválím ...

Nákup

12. července 2009 v 23:47 | Celestina
"Dobrý den". Vcházím do obchodu s věcmi, jenž mi nejsou blízké, ani milé, ani příjemné. Nemají pro mě jména, význam, náznak elegance...Občas jsou lesklé, ale to je asi tak všechno.
Vcházím do železářství....

Lepidlím...

11. července 2009 v 11:01 | Celestina
Musím se starat o byt. Nejen luxovat, přidělávat upadlou hadici a kolečko od vysavače, ale taky občas opravovat odumřelé součásti bytu. Od upadlých skobiček, vyviklaných vypínačů, nefunkčních žárovek, uvolněných klik, až po opravy vpravdě náročné.
 
 

Reklama